Регистрация

Това събитие e приключило.

Информация за събитието

Чудобой е във Варна, в нов, градски формат!

На 25.09.2022 г. край гр. Варна ще се проведе първото издание на едно отборно състезание, което включва 6 дисциплини - катерене, колоездене, гребане с каяк, ориентиране, стрелба с лък и етап с логическа задача.
Отборите са от по двама души, всеки от които преминава през 6те дисциплини. Класирането ще е общо за всички участници, на база резултатите от всички етапи. Победител е отборът, събрал най-много точки от всички етапи, като всяко място в класирането в отделните дисциплини носи точки. Участието във всички етапи е препоръчително. В етап "Колоездене" ще се взема под внимание бързината на преминаване по трасе в пресечен терен, като отборът с най-добро време получава максималния, за етапа, брой точки. Вторият отбор получава с точка по-малко и така, до последния отбор, който получава 1 точка. Съотборниците се движат заедно по трасето, като се отчита времето на втория, по-бавен състезател(ако не преминат заедно).

В етап "Колоездене" ще бъде взета предвид бързината на преминаване на колоездачно трасе с дължина около 14 км.
Етап "Логическа задача" ще отведе състезателите до място, където те ще трябва да разрешат, за време, определено задание.
В етап "Ориентиране" отборите ще трябва да открият даден брой точки, ползвайки уменията си за боравене с компас.
Етап "Гребане с каяк" ще бъде осъществен с двуместни каяци, като победител ще е отборът, завършил трасето за най-кратко време.
Етап "Стрелба с лък" ще определи отбора, който е успял да събере най-много точки от даден брой изстрели, за победител.
В етап "Катерене" ще бъде взета предвид бързината при изкачване на вертикален маршрут - сумираното време на двамата съотборника.
Програма:

Неделя (25.09.2022 г.)
9:30 ч. - Технически инструктаж (поляната на Ковшак чешма, района на Аладжа манастир)
10:00 ч. - Старт с колоездене
11:30 ч. - Логическа задача
13:30 ч. - Ориентиране (мястото ще се установи след решаване на логическата задача)
15:00 ч. - Гребане с каяк
16:30 ч. - Стрелба с лък (залата за катерене в бившия плувен комплекс "Юрий Гагарин")
18:00 ч. - Катерене (залата за катерене в бившия плувен комплекс "Юрий Гагарин")
19:00 ч. - Награждаване (залата за катерене в бившия плувен комплекс "Юрий Гагарин")

Часовете от програмата са ориентировъчни, с изключение на старта в 10:00!

Стартова такса:
- 30 лв. за възрастни;
- 20 лв. за деца и членове на СК "Чудните скали" и ВК "Устрем".

Линк към събитието във Фейсбук(4) Чудобой city | Facebook

Състезанието се провежда с подкрепата на дирекция "Спорт" - община Варна и е част от програмата за Европейска седмица на спорта.
Наградният фонд ще бъде осигурен от община Варна и магазин "Декатлон".

Организаторите запазват правото си да правят промени по регламента и програмата с оглед на безпрепятственото протичане на състезанието!
Евентуални спорове относно класирането на състезателите ще бъдат решавани съгласно установените правила, тълкувани във връзка със спортния обичай, добрите нрави и справедливостта.