Регистрация

Това събитие e приключило.

Информация за събитието

Чудобой е във Варна, в нов, градски формат!

На 23.07.2023 г. край гр. Варна ще се проведе второто издание на едно отборно състезание, което включва 6 дисциплини - колоездене, етап с логическа задача, ориентиране, гребане с каяк, стрелба с лък и катерене.
Отборите са от по двама души, поне единият от които трябва да бъде пълнолетен. Класирането ще е общо за всички участници, на база резултатите от всички етапи.
Победител е отборът, събрал най-много точки от всички етапи, като всяко място в класирането в отделните дисциплини носи точки.

В етап "Колоездене" ще се взема под внимание бързината на преминаване по трасе в пресечен терен, като отборът с най-добро време получава максималния, за етапа, брой точки. Вторият отбор получава с точка по-малко и така, до последния отбор, който получава 1 точка. Съотборниците се движат заедно по трасето, като се отчита времето на втория, по-бавен състезател(ако не преминат заедно).

Етап "Стрелба с лък" ще определи отбора, който е успял да събере най-много точки от даден брой изстрели, за победител.

В етап "Катерене" ще бъде взета предвид бързината при изкачване на вертикален маршрут - сумираното време на двамата съотборника.

Етап "Гребане с каяк" ще бъде осъществен с двуместни каяци, като победител ще е отборът, завършил трасето за най-кратко време.

Етап "Логическа задача" ще отведе състезателите до място, където те ще трябва да разрешат, за време, определено задание.

В етап "Ориентиране", отборите ще трябва да открият даден брой точки, ползвайки уменията си за боравене с компас.

Програма:

Неделя (23.07.2023 г.)
9:30 ч. - Технически инструктаж (поляната на Ковшак чешма, района на Аладжа манастир)
10:00 ч. - Старт с колоездене
11:30 ч. - Логическа задача
13:30 ч. - Ориентиране(мястото ще се установи след решаване на логическата задача)
15:00 ч. - Гребане с каяк(плаж Карантината, кв. Аспарухово)
16:30 ч. - Стрелба с лък(залата за катерене в бившия плувен комплекс "Юрий Гагарин")
18:00 ч. - Катерене(залата за катерене в бившия плувен комплекс "Юрий Гагарин")
19:00 ч. - Награждаване(залата за катерене в бившия плувен комплекс "Юрий Гагарин")

Възможни са промени в програмата, които своевременно ще бъдат отразени в събитието!

Стартова такса:
-30 лв. за възрастни
-20 лв. за деца и членове на СК "Чудните скали" и ВК "Устрем".

Състезанието се провежда с подкрепата на дирекция "Спорт" - община Варна и е част от програмата за Европейска седмица на спорта. Наградният фонд ще бъде осигурен от община Варна и магазин "Декатлон".
Организаторите запазват правото си да правят промени по регламента и програмата с оглед на безпрепятственото протичане на състезанието!