Choose the number of tickets and click "register". On the next screen you'll pay for them.

•  Място: х. Септември - Витоша планина
  •  Старт: 10:00 на бегачи и пешеходци
  •  Организатор: Кирил Николов "Дизела", Димитър Желязков и хижа Септември

Описание на състезанието:

Събитието е бегаческо / пешеходно състезание, тип бягане с елементи на ориентиране по карта с помощта на всякакви навигационни средства. Участниците са разпределени в отбори по двама - “мъже”, “жени” или "смесени отбори", като смесените отбори се състезават в категория “мъже”. Участниците могат да изберат между две категории - за бегачи и за туристи (пешеходци).

1) Всеки отбор получава карта на района около хижа Септември, на която са отбелязани всички хижи.

2) Всяка хижа носи различен брой точки, а целта на всеки отбор е да събере максимален брой точки посещавайки максимален брой хижи по свободно избран маршрут.

3) Най-отдалечените и труднодостъпни хижи съответно носят по-голям брой точки.

4) Отборите удостоверяват, че са посетили хижата посредством селфи (на двамата участници заедно) пред всяка хижа. Участниците в отбор трябва да се придвижват заедно по пътя си – нямате право да се разделят.

5) Участниците разполагат с контролно време от 4 часа, за да съберат максимален брой точки.

6) Победителят се определя на база най-много събрани точки, а ако има равенство, като допълнителен критерий се гледа  времето.

7) Състезатели извън контролното време не се допускат в класирането.

• Организационно отборите се регитрират предварително чрез системата на Tracksport.live и заплащат стартова такса в размер на 50.00 лв. / отбор.
  • Състезанието е със старт/финал пред х.Септември и завършва с церемония по награждаване отново там.
  • Освен за двете основни категории, класирането ще бъде разделено и на принцип Отбори "Мъже" (и смесени двойки) и Отбори "Жени".
  • Всеки завършил отбор получава  медали "finisher".